Produkte > BUSSMANN / EATON > BK/GMA-15-R
BK/GMA-15-R
BK/GMA-15-R Bussmann / Eaton
eaton corporation_bus_elx_ds_2017_gma_series-1160518.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Cartridge Fuses 15A 125V FA SMALL DIM. FUSE
auf Bestellung 2066 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/GMA-15-R Bussmann / Eaton
Category: Fuses 5x20mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 1.5A; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 1.5A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 5x20mm, Breaking capacity: 100A / 250V AC; 10kA / 125V AC, Breaking characteristics: 1.35In: max 60min; 2In: max 2min, Contact material: brass, Energy I2t: 1.6A2s, Resistance: 90mΩ, Voltage drop: 0.27V, Manufacturer series: GMA, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: nickel plated.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK/GMA-15-R BK/GMA-15-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-gma-time-delay-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE GLASS 15A 125VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, PSE, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 150A
Current Rating (Amps): 15 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Melting I²t: 950.0
auf Bestellung 1360 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
BK-GMA-1-5-R BK-GMA-1-5-R Hersteller : EATON/BUSSMANN gma.pdf Category: Fuses 5x20mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 1.5A; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm
Type of fuse: fuse
Current rating: 1.5A
Rated voltage: 250V AC
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Fuse size: 5x20mm
Breaking capacity: 100A / 250V AC; 10kA / 125V AC
Breaking characteristics: 1.35In: max 60min; 2In: max 2min
Contact material: brass
Energy I2t: 1.6A2s
Resistance: 90mΩ
Voltage drop: 0.27V
Manufacturer series: GMA
Kind of package: cardboard packaging
Contact plating: nickel plated
auf Bestellung 89 Stücke:
Mindestbestellmenge: 35
BK/GMA-15-R BK/GMA-15-R Hersteller : EATON ELECTRONICS 1880753.pdf Description: EATON ELECTRONICS - BK/GMA-15-R - FUSE, CARTRIDGE, 15A, 5 X 20MM, FAST ACT
tariffCode: 85361050
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 125V
Schaltvermögen AC-Strom: 150A
Sicherungsstrom: 15A
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Fast Acting
isCanonical: Y
Sicherungsgröße, imperial: 0.2" x 0.79"
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
Sicherungsgröße, metrisch: 5mm x 20mm