BK/GMA-250-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, PSE, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.018
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/GMA-250-R Eaton - Electronics Division
Category: Fuses 5x20mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 250mA; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 0.25A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 5x20mm, Manufacturer series: GMA, Breaking capacity: 35A / 250V AC; 10kA / 125V AC, Breaking characteristics: 1.35In: max 60min; 2In: max 2min, Contact material: brass, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: silver plated, Energy I2t: 0.018A2s, Voltage drop: 2.2V, Resistance: 1735mΩ.
Preis | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BK-GMA-250-R | Hersteller : EATON/BUSSMANN |
auf Bestellung 200 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BK/GMA-250-R | Hersteller : EATON ELECTRONICS |
Description: EATON ELECTRONICS - BK/GMA-250-R - FUSE, CARTRIDGE, 250mA, 5X20MM, FAST ACTINGtariffCode: 85361010 productTraceability: Yes-Date/Lot Code rohsCompliant: YES Nennspannung V AC: 250V Schaltvermögen AC-Strom: 35A Sicherungsstrom: 250mA euEccn: NLR Auslöseverhalten: Fast Acting isCanonical: Y Sicherungsgröße, imperial: 0.2" x 0.79" hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES directShipCharge: 25 Sicherungsgröße, metrisch: 5mm x 20mm usEccn: EAR99 Produktpalette: GMA Series |
auf Bestellung 17414 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BK/GMA-250-R | Hersteller : Bussmann / Eaton |
Cartridge Fuses 250mA 250V FA SMALL DIM. FUSE |