BK-GMC-500-R EATON/BUSSMANN
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Medium Time-Lag
Description: Fuse: fuse; 500mA; 250VAC; medium time-lag; cylindrical,glass
Type of fuse: fuse
Current rating: 0.5A
Rated voltage: 250V AC
Fuse characteristics: medium time-lag
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Fuse size: 5x20mm
Manufacturer series: GMC
Breaking capacity: 35A / 250V AC; 10kA / 125V AC
Breaking characteristics: 1.35In: max 60min; 2In: max 2min
Contact material: brass
Kind of package: cardboard packaging
Contact plating: nickel plated
Energy I2t: 0.41A2s
Voltage drop: 0.37V
Resistance: 335mΩ
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-GMC-500-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Medium Time-Lag, Description: Fuse: fuse; 500mA; 250VAC; medium time-lag; cylindrical,glass, Type of fuse: fuse, Current rating: 0.5A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: medium time-lag, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 5x20mm, Manufacturer series: GMC, Breaking capacity: 35A / 250V AC; 10kA / 125V AC, Breaking characteristics: 1.35In: max 60min; 2In: max 2min, Contact material: brass, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: nickel plated, Energy I2t: 0.41A2s, Voltage drop: 0.37V, Resistance: 335mΩ.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BK/GMC-500-R | Hersteller : Eaton Electronics |
Cartridge Fuses 500mA 250VAC TD GMC Series |
auf Bestellung 1803 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BK/GMC-500-R | Hersteller : Bussmann / Eaton |
auf Bestellung 691 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: EATON ELECTRONICS - BK/GMC-500-R - FUSE, CARTRIDGE, 500mA 5X20MM TIME DELAYtariffCode: 85361010 productTraceability: No rohsCompliant: YES Nennspannung V AC: 250V Schaltvermögen AC-Strom: 35A Sicherungsstrom: 500mA euEccn: NLR Auslöseverhalten: Time Delay isCanonical: Y Sicherungsgröße, imperial: 0.2" x 0.79" hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES directShipCharge: 25 Sicherungsgröße, metrisch: 5mm x 20mm usEccn: EAR99 Produktpalette: GMC Series |
auf Bestellung 9360 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BK/GMC-500-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MMPackaging: Bulk Package / Case: 5mm x 20mm Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) Fuse Type: Cartridge, Glass Mounting Type: Requires Holder Response Time: Medium Blow Approval Agency: CSA, KC-MARK, UL Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A Part Status: Active Current Rating (Amps): 500 mA Voltage Rating - AC: 250 V Melting I²t: 0.41 |