Produkte > EATON/BUSSMANN > BK-S-8301-1-R
BK-S-8301-1-R
BK-S-8301-1-R EATON/BUSSMANN
S8000.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: PCB Fuseholders
Description: Fuse holder; screw; 6x32mm; 30A; thermoplastic; UL94V-0; 600VAC
Rated voltage: 600V AC
Version: straight
Flammability rating: UL94V-0
Mounting hole diameter: Ø3.9mm
Fuse size: 6x32mm
Number of ways: 1
Maximum current: 30A
Contact plating: tinned
Contact material: bronze
Fuse accessories application: cylindrical fuses
Leads: screw
Type of fuse accessories: fuse holder
Mounting: screw
Body material: thermoplastic
auf Bestellung 962 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-S-8301-1-R EATON/BUSSMANN
Description: EATON ELECTRONICS - BK/S-8301-1-R - FUSE BLOCK, 6.3 X 32MM, BOLT IN MOUNT, tariffCode: 85366990, productTraceability: No, Sicherungshalter: Cartridge Fuse Holder, rohsCompliant: YES, Nennspannung V AC: 300V, Nennspannung, V DC: 300V, Sicherungsstrom: 30A, Sicherungsgröße: 1/4" x 1-1/4", Halteranschlüsse: Screw, euEccn: NLR, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, directShipCharge: 25, Anzahl der Sicherungen: 1Sicherung(en), usEccn: EAR99, Produktpalette: S-8000 Series.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK/S-8301-1-R BK/S-8301-1-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-s-8000-fuse-blocks-data-sheet.pdf Description: FUSE BLOCK CART 600V CHASS MNT
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Screw Terminal
Fuse Size: 0.25" Dia x 1.26" L (6.35mm x 32mm)
Fuseholder Type: Block
Current Rating (Amps): 30 A
Number of Circuits: 1
auf Bestellung 1935 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
BK/S-8301-1-R BK/S-8301-1-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_s_8000_fuse_blocks_data_sheet-1608831.pdf Fuse Holder 300V Screw 1 Pos Straight
auf Bestellung 2969 Stücke:
BK/S-8301-1-R BK/S-8301-1-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_s_8000_fuse_blocks_data_sheet-1608831.pdf Fuse Holder 300V Screw 1 Pos Straight
BK/S-8301-1-R BK/S-8301-1-R Hersteller : EATON ELECTRONICS 175819.pdf Description: EATON ELECTRONICS - BK/S-8301-1-R - FUSE BLOCK, 6.3 X 32MM, BOLT IN MOUNT
tariffCode: 85366990
productTraceability: No
Sicherungshalter: Cartridge Fuse Holder
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 300V
Nennspannung, V DC: 300V
Sicherungsstrom: 30A