BK/S520-V-16-R
BK/S520-V-16-R Eaton - Electronics Division
eaton-s520-fast-acting-ceramic-tube-fuse-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 16A 420VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.831" L (6.00mm x 21.10mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: TUV, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300A
Current Rating (Amps): 16 A
Voltage Rating - AC: 420 V
Melting I²t: 280
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK/S520-V-16-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 16A 420VAC 5X20MM, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.831" L (6.00mm x 21.10mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: TUV, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300A, Current Rating (Amps): 16 A, Voltage Rating - AC: 420 V, Melting I²t: 280.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK-S520-V-16-R BK-S520-V-16-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_s520_fast_acting_ceramic_tube_fuse_data_shee-1923802.pdf Cartridge Fuses 16A 420V FAST ACTING
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BK-S520-V-16-R BK-S520-V-16-R Hersteller : EATON ELECTRONICS 3168804.pdf Description: EATON ELECTRONICS - BK-S520-V-16-R - FUSE, AXIAL LEAD, FAST ACTING, 16A, 250V