Produkte > BUSSMANN / EATON > BK-S520-V-20-R
BK-S520-V-20-R
BK-S520-V-20-R Bussmann / Eaton
eaton_s520_fast_acting_ceramic_tube_fuse_data_shee-1923802.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Cartridge Fuses 20A 420V FAST ACTING
auf Bestellung 293 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-S520-V-20-R Bussmann / Eaton
Description: FUSE CERAMIC 20A 420VAC 5X20MM, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.831" L (6.00mm x 21.10mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: TUV, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300A, Current Rating (Amps): 20 A, Voltage Rating - AC: 420 V, Melting I²t: 420.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK/S520-V-20-R BK/S520-V-20-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-s520-fast-acting-ceramic-tube-fuse-data-sheet.pdf Description: FUSE CERAMIC 20A 420VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.831" L (6.00mm x 21.10mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: TUV, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300A
Current Rating (Amps): 20 A
Voltage Rating - AC: 420 V
Melting I²t: 420.0
auf Bestellung 79 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BK-S520-V-20-R BK-S520-V-20-R Hersteller : EATON ELECTRONICS 3168804.pdf Description: EATON ELECTRONICS - BK-S520-V-20-R - FUSE, AXIAL LEAD, FAST ACTING, 20A, 250V