BK1/ABC-15-R
BK1/ABC-15-R Eaton - Electronics Division
eaton-abc-fast-acting-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 15A 250VAC 125VDC 3AB
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 750A AC, 10kA DC
Current Rating (Amps): 15 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Melting I²t: 200.2
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1/ABC-15-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERM 15A 250VAC 125VDC 3AB, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CSA, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 750A AC, 10kA DC, Current Rating (Amps): 15 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Melting I²t: 200.2.