BK1-AHC-10-R
BK1-AHC-10-R Eaton - Electronics Division
eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 10A 600VAC 3AB 3AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 600 V
Melting I²t: 66.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-AHC-10-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 10A 600VAC 3AB 3AG, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Current Rating (Amps): 10 A, Voltage Rating - AC: 600 V, Melting I²t: 66.0.