BK1-AHC-200-R
BK1-AHC-200-R Eaton - Electronics Division
eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE 600V 3AB CARTRIDGE 200MA
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Current Rating (Amps): 200 mA
Voltage Rating - AC: 600 V
Voltage Rating - DC: 600 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-AHC-200-R Eaton - Electronics Division
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 200mA; 600VAC; 600VDC; quick blow; ceramic,cylindrical, Type of fuse: fuse, Current rating: 0.2A, Rated voltage: 600V AC; 600V DC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Fuse size: 6.3x32mm, Manufacturer series: AHC, Breaking capacity: 10kA / 600V AC; 10kA / 600V DC, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 2.5In: max 120s, Contact material: brass, Resistance: 4.31Ω, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: nickel plated, Voltage drop: 1.06V.
Weitere Produktangebote BK1-AHC-200-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1-AHC-200-R BK1-AHC-200-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-ahc-3ab-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1121-en.pdf Cartridge Fuses 600Vac/dc 3AB Fuse 200mA
Produkt ist nicht verfügbar
BK1-AHC-200-R Hersteller : EATON/BUSSMANN ahc.pdf Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 200mA; 600VAC; 600VDC; quick blow; ceramic,cylindrical
Type of fuse: fuse
Current rating: 0.2A
Rated voltage: 600V AC; 600V DC
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Fuse size: 6.3x32mm
Manufacturer series: AHC
Breaking capacity: 10kA / 600V AC; 10kA / 600V DC
Breaking characteristics: 1In: min 4h; 2.5In: max 120s
Contact material: brass
Resistance: 4.31Ω
Kind of package: cardboard packaging
Contact plating: nickel plated
Voltage drop: 1.06V