BK1/AHC-30-R
BK1/AHC-30-R Eaton - Electronics Division
eaton-abc-fast-acting-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 30A 600VAC 3AB 3AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Current Rating (Amps): 30 A
Voltage Rating - AC: 600 V
auf Bestellung 761 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1/AHC-30-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 30A 600VAC 3AB 3AG, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Current Rating (Amps): 30 A, Voltage Rating - AC: 600 V.
Weitere Produktangebote BK1/AHC-30-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1-AHC-30-R BK1-AHC-30-R Hersteller : Eaton Electronics Cartridge Fuses AHC H.V. 3AB fuse, 30A, 1000 pack