BK1/MDA-12-R
BK1/MDA-12-R Eaton - Electronics Division
MDA_Rev2017.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Color: Black
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CE, CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 750A
Current Rating (Amps): 12 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 125.18
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1/MDA-12-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Color: Black, Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CE, CSA, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 750A, Current Rating (Amps): 12 A, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 125.18.