Produkte > EATON/BUSSMANN > BK1-S500-10-R
BK1-S500-10-R
BK1-S500-10-R EATON/BUSSMANN
BK-S500-1-25-R.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm
Type of fuse: fuse
Current rating: 10A
Rated voltage: 250V AC
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Fuse size: 5x20mm
Manufacturer series: S500
Breaking capacity: 100A
Contact material: brass
Kind of package: bag
Contact plating: nickel plated
Resistance: 8mΩ
Voltage drop: 0.12V
auf Bestellung 738 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 168
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-S500-10-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 10A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 5x20mm, Manufacturer series: S500, Breaking capacity: 100A, Breaking characteristics: 1.5In: min 30min; 2.1In: max 30min; 2.75In: min 50ms; 2.75In: max 2s; 4In: min 10ms; 4In: max 400ms; 10In: max 40ms, Contact material: brass, Kind of package: bag, Contact plating: nickel plated, Resistance: 8mΩ, Voltage drop: 0.12V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1/S500-10-R BK1/S500-10-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-s500-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf Cartridge Fuses S500 10A FA
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BK1/S500-10-R BK1/S500-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-s500-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: BSI, CSA, cULus, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 250 V
auf Bestellung 259 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
BK1-S500-10-R BK1-S500-10-R Hersteller : EATON BUSSMANN 1702845.pdf Description: EATON BUSSMANN - BK1-S500-10-R - Feinsicherung, Flink, 10 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", S500 Series
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 250V
Schaltvermögen AC-Strom: 100A
Sicherungsstrom: 10A
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Flink
isCanonical: Y
Sicherungsgröße, imperial: 0.2" x 0.79"
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Sicherungsgröße, metrisch: 5mm x 20mm
usEccn: EAR99
Produktpalette: S500 Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 4715 Stücke:
BK1/S500-10-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-s500-glass-tube-fuses-data-sheet-1608830.pdf Cartridge Fuses S500 10A FA