Produkte > EATON/BUSSMANN > BK1-S500-500-R
BK1-S500-500-R
BK1-S500-500-R EATON/BUSSMANN
BK-S500-1-25-R.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 500mA; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm
Type of fuse: fuse
Current rating: 0.5A
Rated voltage: 250V AC
Fuse characteristics: quick blow
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Fuse size: 5x20mm
Manufacturer series: S500
Breaking capacity: 35A
Energy I2t: 0.18A2s
Voltage drop: 0.22V
Resistance: 0.26Ω
Kind of package: bag
Contact material: brass
Contact plating: nickel plated
auf Bestellung 1789 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-S500-500-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 500mA; 250VAC; quick blow; cylindrical,glass; 5x20mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 0.5A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: quick blow, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 5x20mm, Manufacturer series: S500, Breaking capacity: 35A, Breaking characteristics: 1.5In: min 60min; 2.1In: max 30min; 2.75In: min 50ms; 2.75In: max 2s; 4In: min 10ms; 4In: max 300ms; 10In: max 20ms, Energy I2t: 0.18A2s, Voltage drop: 0.22V, Resistance: 0.26Ω, Kind of package: bag, Contact material: brass, Contact plating: nickel plated.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1/S500-500-R BK1/S500-500-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-s500-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf Cartridge Fuses S500 500mA FA
auf Bestellung 437 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BK1/S500-500-R BK1/S500-500-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-s500-glass-tube-fuses-data-sheet-1608830.pdf Cartridge Fuses S500 500mA FA
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
BK1/S500-500-R BK1/S500-500-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-s500-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 500 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.18
Mindestbestellmenge: 10
BK1-S500-500-R BK1-S500-500-R Hersteller : EATON BUSSMANN 1702845.pdf Description: EATON BUSSMANN - BK1-S500-500-R - Feinsicherung, Flink, 500 mA, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", S500 Series
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 250V
Schaltvermögen AC-Strom: 35A
Sicherungsstrom: 500mA
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Flink
Sicherungsgröße, imperial: 0.2" x 0.79"
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Sicherungsgröße, metrisch: 5mm x 20mm