Produkte > EATON/BUSSMANN > BK1-S501-10-R
BK1-S501-10-R
BK1-S501-10-R EATON/BUSSMANN
BK1-S501-1-R.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; quick blow; ceramic,cylindrical; 5x20mm
Kind of package: bag
Contact material: brass
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Type of fuse: fuse
Contact plating: nickel plated
Fuse characteristics: quick blow
Fuse size: 5x20mm
Resistance: 8mΩ
Voltage drop: 111mV
Current rating: 10A
Rated voltage: 250V AC
Breaking capacity: 1.5kA
Energy I2t: 155A2s
Manufacturer series: S501
auf Bestellung 1036 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 129
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-S501-10-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; quick blow; ceramic,cylindrical; 5x20mm, Kind of package: bag, Contact material: brass, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Type of fuse: fuse, Contact plating: nickel plated, Fuse characteristics: quick blow, Fuse size: 5x20mm, Resistance: 8mΩ, Voltage drop: 111mV, Breaking characteristics: 1.5In: min 30min; 2.1In: max 30min; 2.75In: min 40ms; 2.75In: max 20s; 4In: min 10ms; 4In: max 1s; 10In: max 30ms, Current rating: 10A, Rated voltage: 250V AC, Breaking capacity: 1.5kA, Energy I2t: 155A2s, Manufacturer series: S501.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1/S501-10-R BK1/S501-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-s501-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: BSI, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 250 V
auf Bestellung 1031 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
BK1-S501-10-R BK1-S501-10-R Hersteller : EATON BUSSMANN 1792256.pdf Description: EATON BUSSMANN - BK1-S501-10-R - Feinsicherung, Flink, 10 A, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", S501 Series
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 250V
Schaltvermögen AC-Strom: 1.5kA
Sicherungsstrom: 10A
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Flink
isCanonical: Y
Sicherungsgröße, imperial: 0.2" x 0.79"
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Sicherungsgröße, metrisch: 5mm x 20mm
usEccn: EAR99
Produktpalette: S501 Series
SVHC: To Be Advised
BK1/S501-10-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-s501-ceramic-tube-fuses-data-sheet-1608782.pdf Cartridge Fuses S501 10A FA