BK1-S506-250-R EATON/BUSSMANN
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Time-Lag
Description: Fuse: fuse; 250mA; 250VAC; time-lag; cylindrical,glass; 5x20mm
Type of fuse: fuse
Current rating: 0.25A
Rated voltage: 250V AC
Fuse characteristics: time-lag
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Fuse size: 5x20mm
Manufacturer series: S506
Breaking capacity: 35A
Contact material: brass
Kind of package: bag
Contact plating: nickel plated
Energy I2t: 0.265A2s
Voltage drop: 0.27V
Resistance: 0.64Ω
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-S506-250-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Time-Lag, Description: Fuse: fuse; 250mA; 250VAC; time-lag; cylindrical,glass; 5x20mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 0.25A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: time-lag, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 5x20mm, Manufacturer series: S506, Breaking capacity: 35A, Breaking characteristics: 2.1In: max 2min; 2.75In: min 600ms; 2.75In: max 10s; 4In: min 150ms; 4In: max 3s; 10In: min 20ms; 10In: max 300ms, Contact material: brass, Kind of package: bag, Contact plating: nickel plated, Energy I2t: 0.265A2s, Voltage drop: 0.27V, Resistance: 0.64Ω.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BK1/S506-250-R | Hersteller : Eaton Electronics |
Cartridge Fuses S506 250mA TD |
auf Bestellung 1060 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BK1-S506-250-R | Hersteller : EATON BUSSMANN |
Description: EATON BUSSMANN - BK1-S506-250-R - Sicherung, Feinsicherung, träge, 250mA, 250V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", S506tariffCode: 85361090 productTraceability: No rohsCompliant: YES Nennspannung V AC: 250V Schaltvermögen AC-Strom: 35A Sicherungsstrom: 250mA euEccn: NLR Auslöseverhalten: Zeitverzögerung Sicherungsgröße, imperial: 0.2" x 0.79" hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Sicherungsgröße, metrisch: 5mm x 20mm usEccn: EAR99 Produktpalette: S506 Series SVHC: To Be Advised |
auf Bestellung 536 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BK1/S506-250-R | Hersteller : Eaton - Electronics Division |
Description: FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MMPackaging: Bag Package / Case: 5mm x 20mm Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) Fuse Type: Cartridge, Glass Mounting Type: Requires Holder Response Time: Slow Blow Approval Agency: BSI, CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UR, VDE Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A Part Status: Active Current Rating (Amps): 250 mA Voltage Rating - AC: 250 V Melting I²t: 0.265 |