Produkte > EATON/BUSSMANN > BK1-S506-500-R
BK1-S506-500-R
BK1-S506-500-R EATON/BUSSMANN
BK1-S506-1-25-R.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Time-Lag
Description: Fuse: fuse; 500mA; 250VAC; time-lag; cylindrical,glass; 5x20mm
Type of fuse: fuse
Current rating: 0.5A
Rated voltage: 250V AC
Fuse characteristics: time-lag
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Fuse size: 5x20mm
Manufacturer series: S506
Breaking capacity: 35A
Energy I2t: 0.827A2s
Voltage drop: 0.14V
Resistance: 183mΩ
Kind of package: bag
Contact material: brass
Contact plating: nickel plated
auf Bestellung 1865 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 114
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-S506-500-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 5x20mm - Time-Lag, Description: Fuse: fuse; 500mA; 250VAC; time-lag; cylindrical,glass; 5x20mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 0.5A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: time-lag, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 5x20mm, Manufacturer series: S506, Breaking capacity: 35A, Breaking characteristics: 2.1In: max 2min; 2.75In: min 600ms; 2.75In: max 10s; 4In: min 150ms; 4In: max 3s; 10In: min 20ms; 10In: max 300ms, Energy I2t: 0.827A2s, Voltage drop: 0.14V, Resistance: 183mΩ, Kind of package: bag, Contact material: brass, Contact plating: nickel plated.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1/S506-500-R BK1/S506-500-R Hersteller : Eaton - Electronics Division S506_Series_June_2017.pdf Description: FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bag
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 500 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.827
auf Bestellung 215 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
BK1-S506-500-R BK1-S506-500-R Hersteller : EATON BUSSMANN 2078651.pdf Description: EATON BUSSMANN - BK1-S506-500-R - Feinsicherung, Zeitverzögerung, 500 mA, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", S506 Series
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 250V
Schaltvermögen AC-Strom: 35A
Sicherungsstrom: 500mA
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Zeitverzögerung
Sicherungsgröße, imperial: 0.2" x 0.79"
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Sicherungsgröße, metrisch: 5mm x 20mm
usEccn: EAR99
Produktpalette: S506 Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 662 Stücke:
BK1/S506-500-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_s506_time_delay_glass_tube_fuses_data_sheet-1608792.pdf Cartridge Fuses S506 500mA TD