BK1/S520-20-R
BK1/S520-20-R Eaton - Electronics Division
eaton-s520-fast-acting-ceramic-tube-fuse-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 20A 420VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: TUV, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 20 A
Voltage Rating - AC: 420 V
Melting I²t: 420.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1/S520-20-R Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 20A 420VAC 5X20MM, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm, Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: TUV, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA, Current Rating (Amps): 20 A, Voltage Rating - AC: 420 V, Melting I²t: 420.0.
Weitere Produktangebote BK1/S520-20-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK1-S520-20-R BK1-S520-20-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_s520_fast_acting_ceramic_tube_fuse_data_shee-1923802.pdf Cartridge Fuses 420/250Vac 20A Cartridge fuse