Produkte > MINEBEAMITSUMI > BLDC24P24A
BLDC24P24A
BLDC24P24A MinebeaMitsumi
bldc_24p24a_48.1.0224d.pdf
Hersteller: MinebeaMitsumi
Brushless DC Motors Cylindrical 24V 1A 20W 7240r/min 0.028N.m 1Shaft 3.9g.cm² 75%
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLDC24P24A MinebeaMitsumi
Description: STANDARD MOTOR 8400 RPM 24V, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Function: Standard, RPM: 8400 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: -20°C ~ 45°C, Termination Style: Connector, Power - Rated: 20W, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.630" (16.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.472" (12.00mm), Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 3.68 / 26.
Weitere Produktangebote BLDC24P24A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLDC24P24A BLDC24P24A Hersteller : NMB Technologies Corporation BLDC24P24A.pdf Description: STANDARD MOTOR 8400 RPM 24V
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Function: Standard
RPM: 8400 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: -20°C ~ 45°C
Termination Style: Connector
Power - Rated: 20W
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.630" (16.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.472" (12.00mm)