Produkte > MINEBEAMITSUMI > BLDC36P16A
BLDC36P16A
BLDC36P16A MinebeaMitsumi
bldc_36-121388800021.pdf
Hersteller: MinebeaMitsumi
Brushless DC Motors Cylindrical 24V 1.2A 26W 4355r/min 0.056 1Shaft 26.6g.cm² 77%
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLDC36P16A MinebeaMitsumi
Description: STANDARD MOTOR 4350 RPM 24V, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 1.417" Dia (36.00mm), Function: Standard, RPM: 4350 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: -20°C ~ 45°C, Termination Style: Connector, Power - Rated: 26W, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 0.866" (22.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.591" (15.00mm), Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 7.94 / 56.
Weitere Produktangebote BLDC36P16A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLDC36P16A BLDC36P16A Hersteller : NMB Technologies Corporation BLDC36P16A.pdf Description: STANDARD MOTOR 4350 RPM 24V
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 1.417" Dia (36.00mm)
Function: Standard
RPM: 4350 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: -20°C ~ 45°C
Termination Style: Connector
Power - Rated: 26W
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 0.866" (22.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.591" (15.00mm)