BLM15AX102SZ1D Murata
Hersteller: Murata
Ferrite Beads Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz 0.35A 0.49Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLM15AX102SZ1D Murata
Description: MURATA - BLM15AX102SZ1D - Ferritperle, 0402 [Metrisch 1005], 1 kohm, 350 mA, EMIFIL BLM15AX Series, 0.49 ohm, ± 25%, tariffCode: 85051190, Produkthöhe: 0.5mm, rohsCompliant: YES, Toleranz der Impedanz: ± 25%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, DC-Widerstand, max.: 0.49ohm, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 0402 [Metrisch 1005], usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, DC-Nennstrom: 350mA, Produktlänge: 1mm, euEccn: NLR, Impedanz: 1kohm, Produktpalette: EMIFIL BLM15AX Series, productTraceability: No, Ferritmontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||||
BLM15AX102SZ1D | Hersteller : Murata |
auf Bestellung 10669 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 30000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BLM15AX102SZ1D | Hersteller : Murata Electronics |
Description: FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LNPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 0402 (1005 Metric) Filter Type: Power, Signal Line Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Height (Max): 0.022" (0.55mm) Current Rating (Max): 350mA DC Resistance (DCR) (Max): 490mOhm Number of Lines: 1 Impedance @ Frequency: 1 kOhms @ 100 MHz |
Ferrite Beads Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz 0.35A 0.49Ohm DCR 0402 Automotive T/R |
Category: Ferrite - beadsDescription: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 1000Ω; SMD; 0.35A; 0402; R: 0.49Ω; BLM Case - inch: 0402 Case - mm: 1005 Resistance: 0.49Ω Roll diameter max.: 180mm Impedance at 100MHz: 1kΩ Manufacturer series: BLM Type of ferrite: bead Mounting: SMD Operating current: 0.35A |
Ferrite Beads 1000 OHM 350MA Alternate Sizing Guide Below |
Description: FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LNPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0402 (1005 Metric) Filter Type: Power, Signal Line Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Height (Max): 0.022" (0.55mm) Current Rating (Max): 350mA DC Resistance (DCR) (Max): 490mOhm Number of Lines: 1 Impedance @ Frequency: 1 kOhms @ 100 MHz |
Description: MURATA - BLM15AX102SZ1D - Ferritperle, 0402 [Metrisch 1005], 1 kohm, 350 mA, EMIFIL BLM15AX Series, 0.49 ohm, ± 25%tariffCode: 85051190 Produkthöhe: 0.5mm rohsCompliant: YES Toleranz der Impedanz: ± 25% hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES DC-Widerstand, max.: 0.49ohm Qualifikation: AEC-Q200 isCanonical: N Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 0402 [Metrisch 1005] usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C DC-Nennstrom: 350mA Produktlänge: 1mm euEccn: NLR Impedanz: 1kohm Produktpalette: EMIFIL BLM15AX Series productTraceability: No Ferritmontage: Oberflächenmontage Betriebstemperatur, max.: 125°C Produktbreite: 0.5mm SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN Група товару: Протизавадні фільтри Од. вим: шт |