Produkte > MURATA ELECTRONICS > BLM15BB470SN1D
BLM15BB470SN1D
BLM15BB470SN1D Murata Electronics
ENFA0018_PDF_FERRITEBEADINDUCTORTYPEFILTER?lastModifiedDatetime=20250707191428
Hersteller: Murata Electronics
Description: FERRITE BEAD 47 OHM 0402 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Filter Type: Signal Line
Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height (Max): 0.022" (0.55mm)
Current Rating (Max): 300mA
DC Resistance (DCR) (Max): 350mOhm
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 47 Ohms @ 100 MHz
auf Bestellung 360000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLM15BB470SN1D Murata Electronics
Description: FERRITE BEAD 47 OHM 0402 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Filter Type: Signal Line, Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height (Max): 0.022" (0.55mm), Current Rating (Max): 300mA, DC Resistance (DCR) (Max): 350mOhm, Part Status: Active, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 47 Ohms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLM15BB470SN1D BLM15BB470SN1D Hersteller : Murata Electronics ENFA0018_PDF_FERRITEBEADINDUCTORTYPEFILTER?lastModifiedDatetime=20250707191428 Description: FERRITE BEAD 47 OHM 0402 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Filter Type: Signal Line
Mounting Type: Surface Mount
Height (Max): 0.022" (0.55mm)
Current Rating (Max): 300mA
Part Status: Active
Number of Lines: 1
auf Bestellung 364768 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
BLM15BB470SN1D BLM15BB470SN1D Hersteller : Murata Electronics ENFA0018.pdf Ferrite Beads 47 OHM 25% Alternate Sizing Guide Below
Mindestbestellmenge: 19
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 47Ω; SMD; 0.3A; 0402; R: 0.35Ω; BLM
Resistance: 0.35Ω
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Roll diameter max.: 180mm
Operating current: 0.3A
Manufacturer series: BLM
Type of ferrite: bead
Impedance at 100MHz: 47Ω
Mindestbestellmenge: 334
BLM15BB470SN1D Hersteller : Murata ENFA0018_PDF_FERRITEBEADINDUCTORTYPEFILTER?lastModifiedDatetime=20250707191428 0402 EMI Chip Ferrite Bead, 47 Ohms Impedance Група товару: Протизавадні фільтри Од. вим: шт