BLM15PX471SN1D Murata
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLM15PX471SN1D Murata
Description: MURATA - BLM15PX471SN1D - Ferritperle, 0402 [Metrisch 1005], 470 ohm, 1 A, EMIFIL BLM15PX Series, 0.2 ohm, ± 25%, tariffCode: 85051190, Produkthöhe: 0.5mm, rohsCompliant: YES, Toleranz der Impedanz: ± 25%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, DC-Widerstand, max.: 0.2ohm, Qualifikation: -, Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 0402 [Metrisch 1005], usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, DC-Nennstrom: 1A, Produktlänge: 1mm, euEccn: NLR, Impedanz: 470ohm, Produktpalette: EMIFIL BLM15PX Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ferritmontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Preis | ||||||||||||||||||||
BLM15PX471SN1D | Hersteller : Murata |
Ferrite Beads Multi-Layer Power 470Ohm 25% 100MHz 1A 0.2Ohm DCR 0402 T/R |
auf Bestellung 60000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 70000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BLM15PX471SN1D | Hersteller : Murata Electronics |
Description: FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LNPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 0402 (1005 Metric) Filter Type: Power Line Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Height (Max): 0.022" (0.55mm) Current Rating (Max): 1A DC Resistance (DCR) (Max): 200mOhm Part Status: Active Number of Lines: 1 Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz |
Category: Ferrite - beadsDescription: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 470Ω; SMD; 0.6A; 0402; R: 0.2Ω; BLM Resistance: 0.2Ω Mounting: SMD Case - inch: 0402 Case - mm: 1005 Operating temperature: -55...125°C Type of ferrite: bead Manufacturer series: BLM Roll diameter max.: 180mm Operating current: 0.6A Impedance at 100MHz: 470Ω |
Description: FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LNPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0402 (1005 Metric) Filter Type: Power Line Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Height (Max): 0.022" (0.55mm) Current Rating (Max): 1A DC Resistance (DCR) (Max): 200mOhm Part Status: Active Number of Lines: 1 Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz |
Ferrite Beads 470 OHM 25% Alternate Sizing Guide Below |