Produkte > MURATA > BLM18BD471BH1D
BLM18BD471BH1D
BLM18BD471BH1D Murata
blm18bd471bh1.pdf
Hersteller: Murata
Ferrite Beads Multi-Layer Power 470Ohm 25% 100MHz 0.25A 0.55Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
auf Bestellung 2950 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1839
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLM18BD471BH1D Murata
Description: FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Filter Type: Power Line, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Ratings: AEC-Q200, Height (Max): 0.037" (0.95mm), Current Rating (Max): 250mA, DC Resistance (DCR) (Max): 550mOhm, Part Status: Active, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BLM18BD471BH1D BLM18BD471BH1D Hersteller : Murata Electronics QNFA9129_PDF_FERRITEBEADINDUCTORTYPEFILTER?lastModifiedDatetime=20250918112959 Description: FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Filter Type: Power Line
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Current Rating (Max): 250mA
DC Resistance (DCR) (Max): 550mOhm
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz
auf Bestellung 7447 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
auf Bestellung 10 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
BLM18BD471BH1D BLM18BD471BH1D Hersteller : Murata blm18bd471bh1.pdf Ferrite Beads Multi-Layer Power 470Ohm 25% 100MHz 0.25A 0.55Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Filter Type: Power Line
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Current Rating (Max): 250mA
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Produkt ist nicht verfügbar
BLM18BD471BH1D BLM18BD471BH1D Hersteller : Murata Electronics QNFA9129.pdf Ferrite Beads
Description: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 470Ω; SMD; 250mA; 0603; R: 550mΩ; BLM
Manufacturer series: BLM
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Resistance: 0.55Ω
Case - inch: 0603
Impedance at 100MHz: 470Ω
Case - mm: 1608
Type of ferrite: bead
Mounting: SMD
Operating current: 0.25A