BLM18KG471SZ1D Murata
Hersteller: Murata
Ferrite Beads Multi-Layer Power 470Ohm 25% 100MHz 1.5A 0.13Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLM18KG471SZ1D Murata
Description: MURATA - BLM18KG471SZ1D - Ferritperle, 0603 [Metrisch 1608], 470 ohm, 1.5 A, EMIFIL BLM18KG Series, 0.13 ohm, ± 25%, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.8mm, rohsCompliant: YES, Toleranz der Impedanz: ± 25%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, DC-Widerstand, max.: 0.13ohm, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 0603 [Metrisch 1608], usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, DC-Nennstrom: 1.5A, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Impedanz: 470ohm, Produktpalette: EMIFIL BLM18KG Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ferritmontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 0.8mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BLM18KG471SZ1D | Hersteller : Murata |
auf Bestellung 40000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 8000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BLM18KG471SZ1D | Hersteller : Murata Electronics |
Description: FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LNPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 0603 (1608 Metric) Filter Type: Power Line Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Height (Max): 0.037" (0.95mm) Current Rating (Max): 1.5A DC Resistance (DCR) (Max): 130mOhm Part Status: Active Number of Lines: 1 Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz |
Ferrite Beads 470 OHM 25% 1000MA Alternate Sizing Guide Below |
Description: FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LNPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0603 (1608 Metric) Filter Type: Power Line Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Height (Max): 0.037" (0.95mm) Current Rating (Max): 1.5A DC Resistance (DCR) (Max): 130mOhm Part Status: Active Number of Lines: 1 Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz |
auf Bestellung 890 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: Ferrite - beadsDescription: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 470Ω; SMD; 1A; 0603; R: 0.13Ω; BLM; 180mm Case - inch: 0603 Case - mm: 1608 Resistance: 0.13Ω Impedance at 100MHz: 470Ω Manufacturer series: BLM Type of ferrite: bead Mounting: SMD Operating temperature: -55...125°C Operating current: 1A Roll diameter max.: 180mm |
auf Bestellung 320 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: MURATA - BLM18KG471SZ1D - Ferritperle, 0603 [Metrisch 1608], 470 ohm, 1.5 A, EMIFIL BLM18KG Series, 0.13 ohm, ± 25%tariffCode: 85045000 Produkthöhe: 0.8mm rohsCompliant: YES Toleranz der Impedanz: ± 25% hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES DC-Widerstand, max.: 0.13ohm Qualifikation: AEC-Q200 isCanonical: Y Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 0603 [Metrisch 1608] usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C DC-Nennstrom: 1.5A Produktlänge: 1.6mm euEccn: NLR Impedanz: 470ohm Produktpalette: EMIFIL BLM18KG Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code Ferritmontage: Oberflächenmontage Betriebstemperatur, max.: 125°C Produktbreite: 0.8mm SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Produkt ist nicht verfügbar |
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN Група товару: Протизавадні фільтри Од. вим: шт |