BLM31KN471SZ1L Murata
Hersteller: Murata
Ferrite Beads Multi-Layer Power 470Ohm 25% 100MHz 4A 0.02Ohm DCR 1206 T/R Automotive AEC-Q200
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BLM31KN471SZ1L Murata
Description: MURATA - BLM31KN471SZ1L - Ferritperle, 1206 [Metrisch 3216], 470 ohm, 4 A, EMIFIL BLM31KN Series, 0.02 ohm, ± 25%, tariffCode: 85051190, Produkthöhe: 1.6mm, rohsCompliant: YES, Toleranz der Impedanz: ± 25%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, DC-Widerstand, max.: 0.02ohm, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 1206 [Metrisch 3216], usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, DC-Nennstrom: 4A, Produktlänge: 3.2mm, euEccn: NLR, Impedanz: 470ohm, Produktpalette: EMIFIL BLM31KN Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ferritmontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 1.6mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BLM31KN471SZ1L | Hersteller : Murata |
auf Bestellung 897500 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BLM31KN471SZ1L | Hersteller : Murata Electronics |
Description: FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LNPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Filter Type: Power Line Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Height (Max): 0.071" (1.80mm) Current Rating (Max): 4A DC Resistance (DCR) (Max): 20mOhm Part Status: Active Number of Lines: 1 Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz |
auf Bestellung 25000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LNPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Filter Type: Power Line Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Height (Max): 0.071" (1.80mm) Current Rating (Max): 4A DC Resistance (DCR) (Max): 20mOhm Part Status: Active Number of Lines: 1 Impedance @ Frequency: 470 Ohms @ 100 MHz |
Ferrite Beads 470 OHM Alternate Sizing Guide Below |
Category: Ferrite - beadsDescription: Ferrite: bead; Imp.@ 100MHz: 470Ω; SMD; 2.7A; 1206; R: 0.02Ω; BLM Type of ferrite: bead Mounting: SMD Operating current: 2.7A Case - inch: 1206 Case - mm: 3216 Resistance: 20mΩ Manufacturer series: BLM Roll diameter max.: 180mm Impedance at 100MHz: 470Ω |
Description: MURATA - BLM31KN471SZ1L - Ferritperle, 1206 [Metrisch 3216], 470 ohm, 4 A, EMIFIL BLM31KN Series, 0.02 ohm, ± 25%tariffCode: 85051190 Produkthöhe: 1.6mm rohsCompliant: YES Toleranz der Impedanz: ± 25% hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES DC-Widerstand, max.: 0.02ohm Qualifikation: AEC-Q200 isCanonical: N Bauform/Gehäuse der Ferritperle: 1206 [Metrisch 3216] usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C DC-Nennstrom: 4A Produktlänge: 3.2mm euEccn: NLR Impedanz: 470ohm Produktpalette: EMIFIL BLM31KN Series productTraceability: No Ferritmontage: Oberflächenmontage Betriebstemperatur, max.: 125°C Produktbreite: 1.6mm SVHC: No SVHC (04-Feb-2026) |
FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LN Група товару: Протизавадні фільтри Од. вим: шт |