Produkte > MURATA > BNX002-11
BNX002-11
BNX002-11 MURATA
BNX002-11.pdf
Hersteller: MURATA
Category: THT suppression filters
Description: Filter: anti-interference; 50VDC; THT; 12.5x12x11mm
Type of filter: anti-interference
Max. operating current: 10A
Operating voltage: 50V DC
Mounting: THT
Body dimensions: 12.5x12x11mm
Attenuation: 40dB @ 1MHz...1GHz
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Dielectric strength: 125V
Filter application: as anti-interference filters in switched mode power supplies
Manufacturer series: BNX
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 7376 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BNX002-11 MURATA
Description: FILTER EMI SUPPRESSION BLOCK, Packaging: Box, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Block, 4 Lead, Size / Dimension: 0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Low Pass, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.492" (12.50mm), Attenuation Value: 40dB @ 1MHz ~ 1GHz, Filter Order: 5th, Applications: Data Lines for Mobile Devices, Technology: LC, ESD Protection: No, Part Status: Active, Number of Channels: 2, Current: 10 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BNX002-11 BNX002-11 Hersteller : Murata bnx00211.pdf EMI Filter LC-Circuit 10A 50VDC PC Pins Thru-Hole Box
auf Bestellung 7626 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Mindestbestellmenge: 20
Mindestbestellmenge: 20
Mindestbestellmenge: 100
Mindestbestellmenge: 100
Mindestbestellmenge: 17
BNX002-11
Produktcode: 178274
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
BNX002-11.pdf Transformatoren, Netzfilter, Drosseln > Lineare Filter, Netzfilter, Drosseln auf Torus
Produkt ist nicht verfügbar
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
auf Bestellung 34 Stücke:
Packaging: Box
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Block, 4 Lead
Size / Dimension: 0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Low Pass
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.492" (12.50mm)
Attenuation Value: 40dB @ 1MHz ~ 1GHz
Filter Order: 5th
Applications: Data Lines for Mobile Devices
Technology: LC
ESD Protection: No
Part Status: Active
Number of Channels: 2
Current: 10 A
Mindestbestellmenge: 2
BNX002-11 BNX002-11 Hersteller : Murata Electronics ENFH0011-3074219.pdf EMI Filter Circuits 40 DB 50V 10A
BNX002-11 BNX002-11 Hersteller : MURATA 2820523.pdf Description: MURATA - BNX002-11 - Entstörfilter, 50 VDC, EMIFIL BNX Series
tariffCode: 85363010
Eingangsspannung, max.: 50VDC
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, min.: -
Produktpalette: EMIFIL BNX Series
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
BNX002-11 Hersteller : Murata Elektronik GmbH BNX002-11.pdf Filter: anti-interference: 50VDC; 10A; 125V; THT; 40dB; BNX; operating temperature: -40°C ~ 85°C; dimensions: 12,5x12x11mm BNX002-11 Murata Anti-interference filter D BNX002-11
Anzahl je Verpackung: 10 Stücke
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 10
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 10
BNX002-11 Hersteller : Murata BNX002-11.pdf Фільтр НВЧ низькопрохідний, перешкодозавадний, Розм = 12 х 11 х 12,5 мм, Втрати = 40 дБ @ 1 МГц ... 1 ГГц, Тексп, °C = -40...+85, К-ст каналів = 2, Тип = LC,... Група товару: Індуктивності Корпус: Radial Од. вим: шт