Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > BQ24170RGYT
BQ24170RGYT
BQ24170RGYT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq24170
Hersteller: Texas Instruments
Switching Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 4000mA 4.2V/8.4V/12.6V 24-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BQ24170RGYT Texas Instruments
Description: IC BATT CHG LI-ION 1-3CEL 24VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-VFQFN Exposed Pad, Number of Cells: 1 ~ 3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion/Polymer, Supplier Device Package: 24-VQFN (5.5x3.5), Charge Current - Max: 4A, Programmable Features: Current, Fault Protection: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Voltage - Supply (Max): 17V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BQ24170RGYT BQ24170RGYT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq24170 Switching Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 4000mA 4.2V/8.4V/12.6V 24-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 141 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 39
auf Bestellung 141 Stücke:
Mindestbestellmenge: 39
BQ24170RGYT BQ24170RGYT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq24170 Description: IC BATT CHG LI-ION 1-3CEL 24VQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-VFQFN Exposed Pad
Number of Cells: 1 ~ 3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion/Polymer
Supplier Device Package: 24-VQFN (5.5x3.5)
Charge Current - Max: 4A
Programmable Features: Current
Fault Protection: Over Current, Over Temperature, Over Voltage
Voltage - Supply (Max): 17V
Battery Pack Voltage: 4.2V
Current - Charging: Constant - Programmable
Part Status: Active
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 250
BQ24170RGYT BQ24170RGYT Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq24170 Battery Management 1.6MHz Sync Sw-Mode LiIon/Poly Bat Chrgr A 595-BQ24170RGYR
auf Bestellung 673 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Number of Cells: 1 ~ 3
Mounting Type: Surface Mount
Charge Current - Max: 4A
Programmable Features: Current
Voltage - Supply (Max): 17V
Battery Pack Voltage: 4.2V
Part Status: Active
auf Bestellung 875 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar