Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > BQ25100YFPR
BQ25100YFPR
BQ25100YFPR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq25100
Hersteller: Texas Instruments
Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 250mA 4.2V 6-Pin DSBGA T/R
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BQ25100YFPR Texas Instruments
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 6DSBGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFBGA, DSBGA, Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ), Battery Chemistry: Lithium Ion/Polymer, Supplier Device Package: 6-DSBGA, Charge Current - Max: 250mA, Programmable Features: Current, Fault Protection: Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit, Voltage - Supply (Max): 6.45V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BQ25100YFPR BQ25100YFPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq25100 Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 250mA 4.2V 6-Pin DSBGA T/R
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 83
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 83
BQ25100YFPR BQ25100YFPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq25100 Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 6DSBGA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-XFBGA, DSBGA
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C (TJ)
Battery Chemistry: Lithium Ion/Polymer
Supplier Device Package: 6-DSBGA
Charge Current - Max: 250mA
Programmable Features: Current
Fault Protection: Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Voltage - Supply (Max): 6.45V
Battery Pack Voltage: 4.2V
Current - Charging: Constant - Programmable
Part Status: Active
auf Bestellung 654 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
BQ25100YFPR BQ25100YFPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq25100 Battery Management 250mA Sgl-Inp Sgl Ce ll LiIon Batt Chrg A 595-BQ25100YFPT
auf Bestellung 4074 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
BQ25100YFPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq25100 IC LI-ION CHARGE MGMT 6DSBGA Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-XFBGA, DSBGA
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Charge Current - Max: 250mA
Programmable Features: Current
Voltage - Supply (Max): 6.45V
Battery Pack Voltage: 4.2V
Part Status: Active
BQ25100YFPR Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fbq25100 Category: Battery and battery cells controllers
Description: IC: PMIC; battery charging controller; Iout: 250mA; 4.2V; DSBGA6
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: battery charging controller
Mounting: SMD
Output current: 0.25A
Output voltage: 4.2V
Number of rechargeable batteries: 1 x Li-Ion / Li-Po
Case: DSBGA6
Supply voltage: 4.45...6.45V DC
Operating temperature: 0...125°C