Produkte > MICROSEMI CORPORATION > BR247-150A2-12V
BR247-150A2-12V Microsemi Corporation
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -70°C ~ 125°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 80 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 208VAC, 28VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 2080VA, 280W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BR247-150A2-12V Microsemi Corporation
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -70°C ~ 125°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 80 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 208VAC, 28VDC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 2080VA, 280W.