Produkte > WEEN SEMICONDUCTORS > BT134W-600D,115
BT134W-600D,115
BT134W-600D,115 WeEn Semiconductors
BT134W-600D%20Product%20Rev.02.pdf
Hersteller: WeEn Semiconductors
Description: TRIAC SENS GATE 600V 1A SC73
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 10A, 11A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: SC-73
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 1 A
Voltage - Off State: 600 V
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BT134W-600D,115 WeEn Semiconductors
Description: WEEN SEMICONDUCTORS - BT134W-600D,115 - Triac, 600 V, 1 A, SOT-223, 1 V, 11 A, 10 mA, tariffCode: 85413000, Bauform - Triac: SOT-223, rohsCompliant: YES, Haltestrom, max.: 10mA, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 11A, Spitzen-Durchlassspannung: 1.5V, isCanonical: Y, MSL: -, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, RMS-Durchlassstrom: 1A, Zündspannung, max.: 1V, Periodische Spitzen-Sperrspannung: 600V, Anzahl der Pins: 4Pin(s), Produktpalette: BT134W, productTraceability: No, Thyristormontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: To Be Advised.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Triac; 600V; 1A; SOT223; Igt: 5/10mA; Ifsm: 10A; 4Q; sensitive gate
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 1A
Case: SOT223
Gate current: 5/10mA
Max. forward impulse current: 10A
Technology: 4Q
Features of semiconductor devices: sensitive gate
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
auf Bestellung 436 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 81
BT134W-600D,115 BT134W-600D,115 Hersteller : WeEn Semiconductors BT134W-600D%20Product%20Rev.02.pdf Description: TRIAC SENS GATE 600V 1A SC73
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: Single
Supplier Device Package: SC-73
Part Status: Active
Voltage - Off State: 600 V
auf Bestellung 2321 Stücke:
Mindestbestellmenge: 14
BT134W-600D,115 BT134W-600D,115 Hersteller : WeEn Semiconductors bt134w-600d.pdf Triacs 600V 1A
auf Bestellung 240 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
BT134W-600D,115 BT134W-600D,115 Hersteller : WEEN SEMICONDUCTORS 2623888.pdf Description: WEEN SEMICONDUCTORS - BT134W-600D,115 - Triac, 600 V, 1 A, SOT-223, 1 V, 11 A, 10 mA
tariffCode: 85413000
Bauform - Triac: SOT-223
rohsCompliant: YES
Haltestrom, max.: 10mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 11A
Spitzen-Durchlassspannung: 1.5V
isCanonical: Y
MSL: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
RMS-Durchlassstrom: 1A
Zündspannung, max.: 1V
Periodische Spitzen-Sperrspannung: 600V
Anzahl der Pins: 4Pin(s)
Produktpalette: BT134W
productTraceability: No
Thyristormontage: Oberflächenmontage
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: To Be Advised
tariffCode: 85413000
Bauform - Triac: SOT-223
rohsCompliant: YES
Haltestrom, max.: 10mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
MSL: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
RMS-Durchlassstrom: 1A
Zündspannung, max.: 1V
Anzahl der Pins: 4Pin(s)
Produktpalette: BT134W
productTraceability: No
SVHC: To Be Advised
Anzahl je Verpackung: 1000 Stücke
verfügbar 218 Stücke:
BT134W-600D,115 BT134W-600D,115 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited bt134w600d20product20rev.02.pdf TRIAC 600V 1A(RMS) 11A 4-Pin(3+Tab) SC-73 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BT134W-600D,115 Hersteller : NXP USA Inc. BT134W-600D%20Product%20Rev.02.pdf Description: TRIAC SENS GATE 600V 1A SC73