Produkte > WEEN SEMICONDUCTORS > BT136S-600D,118
BT136S-600D,118
BT136S-600D,118 WeEn Semiconductors
BT136S-600D.pdf
Hersteller: WeEn Semiconductors
Description: TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 25A, 27A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A
Voltage - Off State: 600 V
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BT136S-600D,118 WeEn Semiconductors
Description: WEEN SEMICONDUCTORS - BT136S-600D,118 - Triac, 600 V, 4 A, TO-252 (DPAK), 1 V, 27 A, 10 mA, tariffCode: 85413000, Bauform - Triac: TO-252 (DPAK), rohsCompliant: Y-EX, Haltestrom, max.: 10mA, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 27A, Spitzen-Durchlassspannung: 1.7V, isCanonical: Y, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, RMS-Durchlassstrom: 4A, Zündspannung, max.: 1V, Periodische Spitzen-Sperrspannung: 600V, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: BT136S, productTraceability: No, Thyristormontage: Oberflächenmontage, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: To Be Advised.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BT136S-600D,118 BT136S-600D,118 Hersteller : WeEn Semiconductors BT136S-600D.pdf Description: TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: Single
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
Voltage - Off State: 600 V
auf Bestellung 3178 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
BT136S-600D,118 BT136S-600D,118 Hersteller : WeEn Semiconductors BT136S-600D.pdf Triacs TAPE13 TRIAC
auf Bestellung 584 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Description: Triac; 600V; 4A; DPAK; Igt: 5/10mA; Ifsm: 25A; 4Q; sensitive gate
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 4A
Case: DPAK
Gate current: 5/10mA
Max. forward impulse current: 25A
Technology: 4Q
Features of semiconductor devices: sensitive gate
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
auf Bestellung 10 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
BT136S-600D,118 BT136S-600D,118 Hersteller : WEEN SEMICONDUCTORS 2623891.pdf Description: WEEN SEMICONDUCTORS - BT136S-600D,118 - Triac, 600 V, 4 A, TO-252 (DPAK), 1 V, 27 A, 10 mA
tariffCode: 85413000
Bauform - Triac: TO-252 (DPAK)
rohsCompliant: Y-EX
Haltestrom, max.: 10mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 27A
Spitzen-Durchlassspannung: 1.7V
isCanonical: Y
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
RMS-Durchlassstrom: 4A
Zündspannung, max.: 1V
Periodische Spitzen-Sperrspannung: 600V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BT136S
productTraceability: No
Thyristormontage: Oberflächenmontage
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: To Be Advised
BT136S-600D,118 BT136S-600D,118 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited bt136s600d.pdf TRIAC 600V 4A(RMS) 27A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
auf Bestellung 71 Stücke:
BT136S-600D,118 BT136S-600D,118 Hersteller : WEEN SEMICONDUCTORS 2623891.pdf Description: WEEN SEMICONDUCTORS - BT136S-600D,118 - Triac, 600 V, 4 A, SOT-428, 1.5 V, 25 A, 10 mA
tariffCode: 85413000
Bauform - Triac: SOT-428
rohsCompliant: Y-EX
Haltestrom, max.: 10mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 25A
isCanonical: Y
MSL: -
usEccn: EAR99
RMS-Durchlassstrom: 4A
euEccn: NLR
Zündspannung, max.: 1.5V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
SVHC: Lead (23-Jan-2024)
auf Bestellung 71 Stücke:
Bauform - Triac: TO-252 (DPAK)
Haltestrom, max.: 10mA
isCanonical: N
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
RMS-Durchlassstrom: 4A
Zündspannung, max.: 1V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BT136S
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
BT136S-600D,118 Hersteller : NXP BT136S-600D.pdf 4 QUADRANT TRIAC 4.0A 600V SOT-428=DPAK Група товару: Тиристори та симістори (TRIAC) Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BT136S-600D,118 Hersteller : NXP USA Inc. BT136S-600D.pdf Description: TRIAC 600V 4A DPAK