Produkte > WEEN SEMICONDUCTORS > BT137-600G,127
BT137-600G,127
BT137-600G,127 WeEn Semiconductors
BT137-600G.pdf
Hersteller: WeEn Semiconductors
Category: Triacs
Description: Triac; 600V; 8A; TO220AB; Igt: 50/100mA; Ifsm: 65A; 4Q
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 8A
Case: TO220AB
Gate current: 50/100mA
Max. forward impulse current: 65A
Technology: 4Q
Features of semiconductor devices: sensitive gate
Mounting: THT
Kind of package: tube
auf Bestellung 937 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 71
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BT137-600G,127 WeEn Semiconductors
Description: TRIAC 600V 8A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 40 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 65A, 71A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BT137-600G,127 BT137-600G,127 Hersteller : WeEn Semiconductors bt137-600g.pdf Triacs RAIL TRIAC
auf Bestellung 5191 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BT137-600G,127 BT137-600G,127 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited bt137-600g.pdf TRIAC 600V 71A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
BT137-600G,127 BT137-600G,127 Hersteller : WeEn Semiconductors BT137-600G.pdf Description: TRIAC 600V 8A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 40 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 65A, 71A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 600 V
BT137-600G,127 Hersteller : NXP USA Inc. BT137-600G.pdf Description: TRIAC 600V 8A TO220AB