BT138S-800E KY Electronics Co., Ltd.
Hersteller: KY Electronics Co., Ltd.
Triac; It=12A; Vdrm=800V; Igt=50mA BT138S-800E TO252 KY TR012bt138s-800e KY
Anzahl je Verpackung: 50 Stücke
auf Bestellung 140 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BT138S-800E KY Electronics Co., Ltd.
Category: Triacs, Description: Triac; 800V; 12A; TO252; Igt: 10mA; Ufmax: 1.7V, Type of thyristor: triac, Max. off-state voltage: 0.8kV, Max. load current: 12A, Case: TO252, Gate current: 10mA, Mounting: SMD, Kind of package: reel; tape, Max. forward voltage: 1.7V.
Weitere Produktangebote BT138S-800E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BT138S-800E Hersteller : LUGUANG ELECTRONIC Category: Triacs
Description: Triac; 800V; 12A; TO252; Igt: 10mA; Ufmax: 1.7V
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. load current: 12A
Case: TO252
Gate current: 10mA
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 1.7V