Produkte > NXP > BT139-600F
BT139-600F NXP
BT139-600F.PDF
Hersteller: NXP
Група товару: Тиристори та симістори (TRIAC) Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BT139-600F NXP
Category: Triacs, Description: Triac; 600V; 16A; TO220AB; Igt: 25mA; Ufmax: 1.6V, Type of thyristor: triac, Max. off-state voltage: 0.6kV, Max. load current: 16A, Case: TO220AB, Gate current: 25mA, Mounting: THT, Kind of package: tube, Max. forward voltage: 1.6V.
Weitere Produktangebote BT139-600F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BT139-600F Hersteller : LUGUANG ELECTRONIC Category: Triacs
Description: Triac; 600V; 16A; TO220AB; Igt: 25mA; Ufmax: 1.6V
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 16A
Case: TO220AB
Gate current: 25mA
Mounting: THT
Kind of package: tube
Max. forward voltage: 1.6V