Produkte > NEXPERIA > BT151-800C,127
BT151-800C,127 Nexperia
Hersteller: Nexperia
BT151-800C/SIL3P/STANDARD MARK
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BT151-800C,127 Nexperia
Category: SMD/THT thyristors, Description: Thyristor; 800V; Ifmax: 12A; 7.5A; Igt: 15mA; TO220AB; THT; tube; 2us, Type of thyristor: thyristor, Max. off-state voltage: 0.8kV, Max. load current: 12A, Load current: 7.5A, Gate current: 15mA, Case: TO220AB, Mounting: THT, Kind of package: tube, Max. forward impulse current: 100A, Turn-on time: 2µs.
Weitere Produktangebote BT151-800C,127
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BT151-800C,127 BT151-800C,127 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited bt151-800c.pdf Thyristor SCR 800V 110A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
Produkt ist nicht verfügbar
BT151-800C,127 Hersteller : NXP USA Inc. Description: THYRISTOR 12A 800V TO-220AB
Packaging: Tube
BT151-800C,127 BT151-800C,127 Hersteller : WeEn Semiconductors SCRs THYRISTOR
Description: Thyristor; 800V; Ifmax: 12A; 7.5A; Igt: 15mA; TO220AB; THT; tube; 2us
Type of thyristor: thyristor
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. load current: 12A
Load current: 7.5A
Gate current: 15mA
Case: TO220AB
Mounting: THT
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 100A