BT151S-650L,118
BT151S-650L.pdf
Produktcode: 175351
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Thyristoren, Dynistors, Triacs > Thyristoren, Dynistors
Preis
BT151S-650L,118 BT151S-650L,118 Hersteller : WeEn Semiconductors BT151S-650L.pdf Description: SCR 650V 12A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 120A, 132A
Current - On State (It (AV)) (Max): 7.5 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.75 V
Current - Off State (Max): 500 µA
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 650 V
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Description: Thyristor; 650V; Ifmax: 12A; 7.5A; Igt: 5mA; DPAK; SMD; reel,tape
Type of thyristor: thyristor
Max. off-state voltage: 650V
Max. load current: 12A
Load current: 7.5A
Gate current: 5mA
Case: DPAK
Mounting: SMD
Kind of package: reel; tape
Max. forward impulse current: 120A
Turn-on time: 2µs
auf Bestellung 398 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 81
BT151S-650L,118 BT151S-650L,118 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited bt151s_ser_l_r.pdf Thyristor SCR 650V 132A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
auf Bestellung 3828 Stücke:
Mindestbestellmenge: 79
Mindestbestellmenge: 79
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
SCR Type: Standard Recovery
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
Voltage - Off State: 650 V
Mindestbestellmenge: 9
Mindestbestellmenge: 2
BT151S-650L,118 BT151S-650L,118 Hersteller : WEEN SEMICONDUCTORS WEEN-S-A0001703672-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: WEEN SEMICONDUCTORS - BT151S-650L,118 - Thyristor, 650 V, 5 mA, 7.5 A, 12 A, TO-252 (DPAK), 3 Pin(s)
tariffCode: 85413000
rohsCompliant: Y-EX
Haltestrom, max.: 20mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nicht periodischer Spitzen-Stoßstrom: 120A
isCanonical: Y
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Durchlassstrom, durchschnittlich: 7.5A
euEccn: NLR
RMS-Durchlassstrom: 12A
Zündspannung, max.: 1.5V
Periodische Spitzen-Sperrspannung: 650V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BT151S
Zündstrom, max.: 5mA
productTraceability: No
Thyristormontage: Oberflächenmontage
Bauform - Thyristor: TO-252 (DPAK)
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: To Be Advised
tariffCode: 85413000
rohsCompliant: Y-EX
Haltestrom, max.: 20mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
RMS-Durchlassstrom: 12A
Zündspannung, max.: 1.5V
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: BT151S
Zündstrom, max.: 5mA
productTraceability: No
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
BT151S-650L,118 Hersteller : NXP BT151S-650L.pdf THYRISTOR 500V 12A DPAK Група товару: Тиристори та симістори (TRIAC) Од. вим: шт