BT151X-800R,127
BT151X-800R,127 WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited
bt151x800r20product20rev.03.pdf
Hersteller: WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited
SCR 800V 12A(RMS) 132A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Rail
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 918
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BT151X-800R,127 WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited
Description: SCR 800V 12A TO-220F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 120A, 132A, Current - On State (It (AV)) (Max): 7.5 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.75 V, Current - Off State (Max): 500 µA, Supplier Device Package: TO-220F, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A, Voltage - Off State: 800 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BT151X-800R,127 BT151X-800R,127 Hersteller : WeEn Semiconductors BT151X-800R.pdf Description: SCR 800V 12A TO-220F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 20 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 120A, 132A
Current - On State (It (AV)) (Max): 7.5 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.75 V
Current - Off State (Max): 500 µA
Supplier Device Package: TO-220F
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 800 V
auf Bestellung 4145 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
BT151X-800R,127 BT151X-800R,127 Hersteller : WeEn Semiconductors bt151x-800r.pdf SCRs SCR
Mindestbestellmenge: 2
BT151X-800R,127 Hersteller : Nexperia BT151X-800R.pdf BT151X-800R/TO-220F/STANDARD M
Produkt ist nicht verfügbar
BT151X-800R,127 BT151X-800R,127 Hersteller : WeEn Semiconductor(Hong Kong)Co.,Limited bt151x800r20product20rev.03.pdf SCR 800V 12A(RMS) 132A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Rail
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl je Verpackung: 50 Stücke
Description: Thyristor; 800V; Ifmax: 12A; 7.5A; Igt: 2mA; TO220FP; THT; tube; 2us
Type of thyristor: thyristor
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. load current: 12A
Load current: 7.5A
Gate current: 2mA
Case: TO220FP
Mounting: THT
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 120A