Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA04-700SRG
BTA04-700SRG
BTA04-700SRG STMicroelectronics
BTA04%2CBTB04.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
Description: TRIAC SENS GATE 700V 4A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 40A, 42A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A
Voltage - Off State: 700 V
auf Bestellung 1610 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA04-700SRG STMicroelectronics
Description: TRIAC SENS GATE 700V 4A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 40A, 42A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A, Voltage - Off State: 700 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1388 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
BTA04-700SRG BTA04-700SRG Hersteller : STMicroelectronics BTA04%2CBTB04.pdf Description: TRIAC SENS GATE 700V 4A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Configuration: Single
Part Status: Active
Voltage - Off State: 700 V