Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA04-700TRG
BTA04-700TRG
BTA04-700TRG STMicroelectronics
STMicroelectronics_090420_BTA04,BTB04.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
Triacs 4 Amp 700 Volt
auf Bestellung 486 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA04-700TRG STMicroelectronics
Description: TRIAC SENS GATE 700V 4A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 40A, 42A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A, Voltage - Off State: 700 V.
Weitere Produktangebote BTA04-700TRG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA04-700TRG BTA04-700TRG Hersteller : STMicroelectronics BTA04%2CBTB04.pdf Description: TRIAC SENS GATE 700V 4A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 15 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 40A, 42A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A
Voltage - Off State: 700 V