Produkte > BELLNIX CO., LTD. > BTA05-12S12D
BTA05-12S12D
BTA05-12S12D Bellnix Co., Ltd.
BTA.pdf
Hersteller: Bellnix Co., Ltd.
Description: DC DC CONVERTER 12V 1.5W
Packaging: Bulk
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: Module
Size / Dimension: 0.66" L x 0.65" W x 0.33" H (16.8mm x 16.6mm x 8.4mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 9V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 125mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 1.5 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA05-12S12D Bellnix Co., Ltd.
Description: DC DC CONVERTER 12V 1.5W, Packaging: Bulk, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: Module, Size / Dimension: 0.66" L x 0.65" W x 0.33" H (16.8mm x 16.6mm x 8.4mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 9V, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 125mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 1.5 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA05-12S12D Hersteller : Bellnix BTA.pdf Module DC-DC 5VIN 1-OUT 12V 0.125A 1.5W 11-Pin DIP