Produkte > BELLNIX CO., LTD. > BTA05-12W06D
BTA05-12W06D
BTA05-12W06D Bellnix Co., Ltd.
BTA.pdf
Hersteller: Bellnix Co., Ltd.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 1.4W
Packaging: Bulk
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: Module
Size / Dimension: 0.66" L x 0.65" W x 0.33" H (16.8mm x 16.6mm x 8.4mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 9V
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 60mA, 60mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Power (Watts): 1.4 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 500 V
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA05-12W06D Bellnix Co., Ltd.
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 1.4W, Packaging: Bulk, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: Module, Size / Dimension: 0.66" L x 0.65" W x 0.33" H (16.8mm x 16.6mm x 8.4mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 9V, Efficiency: 79%, Current - Output (Max): 60mA, 60mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Power (Watts): 1.4 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 500 V.