Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA06-400CRG
BTA06-400CRG
BTA06-400CRG STMicroelectronics
2918.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
TRIAC 400V 6A(RMS) 63A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Insulated Tube
auf Bestellung 344 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 215
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA06-400CRG STMicroelectronics
Description: TRIAC 400V 6A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 60A, 63A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 6 A, Voltage - Off State: 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA06-400CRG BTA06-400CRG Hersteller : STMicroelectronics 2918.pdf TRIAC 400V 6A(RMS) 63A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Insulated Tube
auf Bestellung 344 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 215
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 356
BTA06-400CRG BTA06-400CRG Hersteller : STMicroelectronics bta06.pdf Triacs 6 Amp 400 Volt
auf Bestellung 1336 Stücke:
BTA06-400CRG BTA06-400CRG Hersteller : STMicroelectronics bta06.pdf Description: TRIAC 400V 6A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 60A, 63A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 6 A
Voltage - Off State: 400 V
Mindestbestellmenge: 6
BTA06-400CRG Hersteller : STMICROELECTRONICS 1723943.pdf Description: STMICROELECTRONICS - BTA06-400CRG - TRIAC, 400V, 6A, TO-220AB