Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA06-400TRG
BTA06-400TRG
BTA06-400TRG STMicroelectronics
bta06-400brg.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
TRIAC 400V 63A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA06-400TRG STMicroelectronics
Description: TRIAC SENS GATE 400V 6A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 60A, 63A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 6 A, Voltage - Off State: 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA06-400TRG BTA06-400TRG Hersteller : STMicroelectronics bta06-400brg.pdf TRIAC 400V 63A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Mindestbestellmenge: 315
BTA06-400TRG BTA06-400TRG Hersteller : STMicroelectronics bta06.pdf Triacs 6 Amp 400 Volt
auf Bestellung 746 Stücke:
BTA06-400TRG BTA06-400TRG Hersteller : STMicroelectronics bta06.pdf Description: TRIAC SENS GATE 400V 6A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 60A, 63A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 6 A
Voltage - Off State: 400 V