Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA06-600SRG
BTA06-600SRG
BTA06-600SRG STMicroelectronics
bta06-400brg.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
TRIAC 600V 63A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Insulated Tube
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 479
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA06-600SRG STMicroelectronics
Description: TRIAC SENS GATE 600V 6A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 60A, 63A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Supplier Device Package: TO-220AB Insulated, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 6 A, Voltage - Off State: 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA06-600SRG BTA06-600SRG Hersteller : STMicroelectronics bta06.pdf Triacs 6 Amp 600 Volt
auf Bestellung 57 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BTA06-600SRG BTA06-600SRG Hersteller : STMicroelectronics bta06.pdf Description: TRIAC SENS GATE 600V 6A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 60A, 63A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: TO-220AB Insulated
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 6 A
Voltage - Off State: 600 V