Produkte > LITTELFUSE > BTA08-600BW3G
BTA08-600BW3G
BTA08-600BW3G LITTELFUSE
BTA08_600BW3G.pdf
Hersteller: LITTELFUSE
Category: Triacs
Description: Triac; 600V; 8A; TO220AB; Igt: 50mA; high commutation
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 8A
Case: TO220AB
Gate current: 50mA
Mounting: THT
Kind of package: tube
Features of semiconductor devices: high commutation
auf Bestellung 327 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA08-600BW3G LITTELFUSE
Description: TRIAC 600V 8A TO220AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 60 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 90A @ 60Hz, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.1 V, Supplier Device Package: TO-220AB, Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA08-600BW3G BTA08-600BW3G Hersteller : onsemi ONSMS25285-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: TRIAC 600V 8A TO220AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 60 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 90A @ 60Hz
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.1 V
Supplier Device Package: TO-220AB
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 600 V
auf Bestellung 20425 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
BTA08-600BW3G BTA08-600BW3G Hersteller : Littelfuse littelfusethyristorbta08600bw3ddatasheet.pdf TRIAC 600V 90A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
auf Bestellung 327 Stücke:
Mindestbestellmenge: 35
BTA08-600BW3G BTA08-600BW3G Hersteller : Littelfuse ONSMS25285-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw littelfuse_thyristor_bta08_600bw3_d_datasheet.pdf?assetguid=571dbd32-2ee1-4525-bb64-3ed3b570d07b Triacs 8A 50mA 600V IGT 3 QUAD INTERNL ISLTD
auf Bestellung 497 Stücke:
auf Bestellung 3 Stücke:
BTA08-600BW3G Hersteller : ON Semiconductor ONSMS25285-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw littelfuse_thyristor_bta08_600bw3_d_datasheet.pdf?assetguid=571dbd32-2ee1-4525-bb64-3ed3b570d07b TRIAC 600V 90A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
auf Bestellung 19000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 188
auf Bestellung 575 Stücke:
Mindestbestellmenge: 188
auf Bestellung 600 Stücke:
BTA08-600BW3G Hersteller : ONSEMI LFSI-S-A0008594455-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - BTA08-600BW3G - SNUBBERLESS TRIAC, 600V, 8A, TO-220AB
tariffCode: 85413000
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 200 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
BTA08-600BW3G BTA08-600BW3G Hersteller : Littelfuse Inc. littelfuse_thyristor_bta08_600bw3_d_datasheet.pdf?assetguid=571dbd32-2ee1-4525-bb64-3ed3b570d07b Description: TRIAC 600V 8A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Voltage - Off State: 600 V