Produkte > LITTELFUSE > BTA08-600CW3G
BTA08-600CW3G
BTA08-600CW3G LITTELFUSE
thyristor-bta08-600cw3-d-datasheet?assetguid=cdf1fea4-a291-47b3-94ff-9bf6112b954b
Hersteller: LITTELFUSE
Category: Triacs
Description: Triac; 600V; 8A; TO220AB; Igt: 35mA; Ifsm: 90A
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 8A
Case: TO220AB
Gate current: 35mA
Mounting: THT
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 90A
auf Bestellung 983 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA08-600CW3G LITTELFUSE
Description: TRIAC 600V 8A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 90A @ 60Hz, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.1 V, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA08-600CW3G BTA08-600CW3G Hersteller : Littelfuse littelfuse-thyristor-bta08-600cw3-d-datasheet.pdf TRIAC 600V 90A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
auf Bestellung 983 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
BTA08-600CW3G BTA08-600CW3G Hersteller : Littelfuse Inc. thyristor-bta08-600cw3-d-datasheet?assetguid=cdf1fea4-a291-47b3-94ff-9bf6112b954b Description: TRIAC 600V 8A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 35 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 90A @ 60Hz
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.1 V
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 600 V
auf Bestellung 581 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
BTA08-600CW3G BTA08-600CW3G Hersteller : Littelfuse thyristor-bta08-600cw3-d-datasheet?assetguid=cdf1fea4-a291-47b3-94ff-9bf6112b954b Triacs 8A 35mA 600V IGT 3 QUAD INTERNL ISLTD
auf Bestellung 1072 Stücke: