Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA08-600SRG
BTA08-600SRG
BTA08-600SRG STMicroelectronics
en.cd00002266.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
TRIAC 600V 8A(RMS) 84A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Insulated Tube
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 369
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA08-600SRG STMicroelectronics
Description: TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 80A, 84A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 600 V.
Weitere Produktangebote BTA08-600SRG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA08-600SRG BTA08-600SRG Hersteller : STMicroelectronics en.CD00002266.pdf Description: TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Logic - Sensitive Gate
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 80A, 84A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
BTA08-600SRG BTA08-600SRG Hersteller : STMicroelectronics en.CD00002266.pdf Triacs 8 Amp 600 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
BTA08-600SRG Hersteller : STMicroelectronics en.CD00002266.pdf Category: Triacs
Description: Triac; 600V; 8A; TO220ABIns; Igt: 10mA; logic level
Type of thyristor: triac
Max. off-state voltage: 0.6kV
Max. load current: 8A
Case: TO220ABIns
Gate current: 10mA