Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA08-700BRG
BTA08-700BRG
BTA08-700BRG STMicroelectronics
2922.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
TRIAC 700V 84A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Insulated Tube
auf Bestellung 920 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 102
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA08-700BRG STMicroelectronics
Description: TRIAC 700V 8A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 80A, 84A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 700 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA08-700BRG BTA08-700BRG Hersteller : STMicroelectronics 2922.pdf TRIAC 700V 84A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Insulated Tube
auf Bestellung 922 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 64
BTA08-700BRG BTA08-700BRG Hersteller : STMicroelectronics en.CD00002266.pdf Description: TRIAC 700V 8A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 80A, 84A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 700 V