Produkte > LITTELFUSE INC. > BTA08-800BW3G
BTA08-800BW3G
BTA08-800BW3G Littelfuse Inc.
littelfuse_thyristor_bta08_600bw3_d_datasheet.pdf?assetguid=571dbd32-2ee1-4525-bb64-3ed3b570d07b
Hersteller: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC 800V 8A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 60 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 90A @ 60Hz
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.1 V
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 800 V
auf Bestellung 1286 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA08-800BW3G Littelfuse Inc.
Description: TRIAC 800V 8A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 60 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 50 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 90A @ 60Hz, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.1 V, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A, Voltage - Off State: 800 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BTA08-800BW3G BTA08-800BW3G Hersteller : Littelfuse littelfuse_thyristor_bta08_600bw3_d_datasheet.pdf?assetguid=571dbd32-2ee1-4525-bb64-3ed3b570d07b Triacs 8A 50mA 800V IGT 3 QUAD INTERNL ISLTD
auf Bestellung 88 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
BTA08-800BW3G BTA08-800BW3G Hersteller : Littelfuse littelfusethyristorbta08600bw3ddatasheet.pdf TRIAC 800V 90A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB