Produkte > STMICROELECTRONICS > BTA10-400CRG
BTA10-400CRG
BTA10-400CRG STMicroelectronics
en.CD00004894.pdf
Hersteller: STMicroelectronics
Description: TRIAC 400V 10A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 100A, 105A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-220
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A
Voltage - Off State: 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BTA10-400CRG STMicroelectronics
Description: TRIAC 400V 10A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 25 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 25 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 100A, 105A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-220, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A, Voltage - Off State: 400 V.